čím leštit a čistit...

Vše co se týká našich strojů
Nunymaster

čím leštit a čistit...

Příspěvek Nunymaster »

ahoj , rozhlížel jsem se tu a nikde není návod čím leštit a čím čistit a myslím tím jak chrom ( koukal jsem na fotkách jak se vám ty Vaše stroje lesknou ) tak lak , někdo říká že nikdy moto nemít wapkou a někdo říká že špína je jen mastnej prach a wapka a Arva je na to nejlepší , no a nakonec na chrom i lak nanést pastu ,, TEMPO ,, a vyleštit ... ale já nevím , jestli je ta pasta to co si myslím tak mně sežrala lak na autě.. tudíž se dostávám ke své otázce : JAK TO DĚLÁTE VY ????????? :) :)
Majitelé motocyklů HD tvrdí že na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek..... no a pak přišli Japonci a postavili z té hromady trubek první motocykl Vulkán aby se na tom dalo jezdit... :-)
Eagle

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Eagle »

Já používám na chrom a leštěný hliník na vyleštění Nevr-Dull je to fakt super a dlouho to vydrží čistý. Jinak já nádrž blatníky atd jsem vždycky používal tempo a bez problémů. Jen tempo jak zaschne tak to dělá takové žmolky tak toho chce dát fakt malinko jinak máš bordel všude. Jo a mam zlepšovák při mytí motorky. Potýkal jsem se z problémem , že když jsem motorku umyl a nechal uschnout tak byly všude zaschlé viditelné kapky asi všichni znáte. Tak jsem to vyresil tak ze jsem koupil zahradní vysavač/fukar na listí a hned jak motorku omyju tak ji tim vzduchem vyfoukám. Rychlost vzduchu je nějakých 280 km v hodině a voda z ni je hned pryč a zaschle kapky nejsou.
Šesťa
Vice President

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Šesťa »

Já používám Mámu, jde ji to fakt dobře.
Charles
Vulcan Rider

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Charles »

Fukar jsem si nekoupil. Leštíci vatu používám dlouho a velka spokojenost.
Postman

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Postman »

Já to mám jak prase. :D
Zdenda

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Zdenda »

Tady máš celou škálu různých přípravků. Já používám tu druhou velkou pixlu, ale ta první malá je to samé a pokud to budeš dávat jen na motorku, tak ti to nějaký čas vydrží. Výhoda tohoto přípravku je hlavně v tom, že na rozdíl od klasického silichromu nemusíš tak fyzicky makat, ale hlavně po vyleštění je zároveň chrom ošetřen a už se na něm neusazuje tolik špíny. Stačí pak jen přelíznout hadříkem a zase se to blýská jak zrcadlo, je to i ošetřené.
Jinak doporučuji na mytí laku v cykloobchodu, nebo na netu zakoupit CYKLOSTAR, léta to používám na mytí kol a vezme to i šmír z řetězu a kazety a vůči laku absolutně bezpečné a stojí to pár korun. Nastříkáš pumpičkou, necháš pár vteřin působit a spláchneš teplou vodou a je umyto a bez map !!

http://www.cominvest.cz/produkty/cisten ... ranu-kovu/  Nové okno
Život je moc krátkej na to, aby se člověk nechal nasírat blbci...
Míca
Přítel klubu

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Míca »

S tím fukarem je to dobrý nápad. Já to také vyfoukávám, ale používám kompresor, protože ho mám v dílně, ale každý ho nemá. Kapky tam nechávají hnusné mapky. Jinak já to myji wapkou, protože se rukou nedostanu na všechna místa a wapkou ano a pouze šámpónem s voskem a po vyfoukání přeleštím cleanem. Clean je ten přípravek na leštění skla, nábytku atd. v domácnosti, stojí někde 70 kč., vydrží mi celé léto a vyleští perfektně i chrom, práce s tím je rychlá, má to rozprašovač, tak jen nastříkáš a setřeš a lesk jak blesk. Navíc má nějaké antistatické účinky proti chytání prachu, tak se moto nezapráší. Je to dělané,aby se na nábytek nechytal prach.
Míca
Přítel klubu

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Míca »

Jo a když jsem líný moto mýt, a není moc zasrané, tak to dělám jen tím cleanem a za pět minut vyrážím.
Míca
Přítel klubu

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Míca »

Tady důkaz, že po cleanu je lesk jako blesk. :D :D :D
 
10704177_713962878684750_3386162656008712886_n.jpg
Nunymaster

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Nunymaster »

děkuji moc za rady ...uvidíme jak si s tím poradím>> :yes :)
Majitelé motocyklů HD tvrdí že na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek..... no a pak přišli Japonci a postavili z té hromady trubek první motocykl Vulkán aby se na tom dalo jezdit... :-)
Kočička

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Kočička »

To je foťákem, ne? :D
Míca píše:Tady důkaz, že po cleanu je lesk jako blesk. :D :D :D
10704177_713962878684750_3386162656008712886_n.jpg
Kočička

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Kočička »

Já chlapi neleštím ničím. Já to opláchnu kyblíkem vody, utřu švédskou utěrkou, případně přetřu okenou ( mouchy), a je to. :D
Zdenda

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Zdenda »

Taky jsem koukal že to blýskání je chyba focení a né leskem. Blýská se i hřebenáč střechy a tam Míca s cleanem asi nelezl :mrk
Kočička píše:To je foťákem, ne? :D
Míca píše:Tady důkaz, že po cleanu je lesk jako blesk. :D :D :D
10704177_713962878684750_3386162656008712886_n.jpg
Život je moc krátkej na to, aby se člověk nechal nasírat blbci...
Míca
Přítel klubu

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Míca »

Wole, střechu jsme cleanem dělali jako první, pak motorku. Ta motorka se začala lesknout, jen když jsem clean vedle ní postavil. :D


[quote="Zdenda"]Taky jsem koukal že to blýskání je chyba focení a né leskem. Blýská se i hřebenáč střechy a tam Míca s cleanem asi nelezl :mrk

[quote="Kočička"]To je foťákem, ne? :D

[quote="Míca"]Tady důkaz, že po cleanu je lesk jako blesk. :D :D
Míca
Přítel klubu

Re: čím leštit a čistit...

Příspěvek Míca »

Pozor Kočičko, plexi vyrobené z plexiskla nemyj ironem ani ničím co obsahuje líh, časem ti zešedne. Pokud máš polykarbonát, tak můžeš, ale nesmí být porušený ochranný lak na něm, pak by to dopadlo stejně. Má se mít pouze šampónem.
Kočička píše:Já chlapi neleštím ničím. Já to opláchnu kyblíkem vody, utřu švédskou utěrkou, případně přetřu okenou ( mouchy), a je to. :D
Odpovědět