Stavby Vulcan

Vše co se týká našich strojů
Míca
Přítel klubu

Stavby Vulcan

Příspěvek Míca »

 
273805_1.jpg
Zajímavá stavba. Je to 400ccm, ale podle vzhledu by tam asi šel 800ccm a to by na tu stavbu bylo akorát. Je to na Tipmotu.
Jarda

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Jarda »

Nevypadá špatně, ale do českých zatáček asi nic moc.
Joe70
VROC SK

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Joe70 »

Fakt zaujimavá stavba, čistý zlepenec, ani chopper, ani cruiser, ja vravím nieeee :moon
Míca
Přítel klubu

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Míca »

Tak je to věc názoru, ale chooper vznikl očesáním cruiseru. Skoro každá stavba je mezi něčím pojmenovatelným. Něco takhle lehkého jen tak na vyjížďku na kafe do Pekelek plánuji a hlavně bych mohl jet sám a to je někdy potřeba haha. Tohle bych ještě upravil k obrazu svému, ale motor 800 nikde v inzerátech není, jinak je to za dobrou cenu i s přihláškou.
Joe70 píše:Fakt zaujimavá stavba, čistý zlepenec, ani chopper, ani cruiser, ja vravím nieeee :moon
Míca
Přítel klubu

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Míca »

Joe, trochu jsi mě překvapil, jako motorkář hanit motorku tímhle způsobem bych asi nedokázal. Za život jsem měl 13 motorek, dnes bych většinu z nich nechtěl, ale nikdy bych o nich neřekl že to jsou slepence a dal za ně nahatý zadek. Skoro každá stavba je něco přímo nepopsatelného a nezařaditelného do některé kategorie, je to prostě stavba a někomu se to líbí a někomu ne, ale proč bych hanil někoho vkus a nějakou motorku, když zrovna mě se nelíbí. Tím bych urážel vkus a názor jiného motorkáře a ani bych na nějakou motorku nevystrkoval nahatý zadek. Přečti si články na chopperwebu, tam zjistíš jak vznikal chopper a že vždy každou úpravou a předělávkou vznikal jak ty říkáš nějaký "slepenec", ale určitě to byl vždy přínos pro motorkářství. Nepohaním ani pokus o stavbu choppera z Jawy 350 nějakého mladého kluka, i když to není můj šálek kávy, ale on do toho dal nápad, práci a má z toho radost a je to třeba jeho první krok k budoucí krásné stavbě, na který bude hezky vzpomínat. Jinak v pohodě, jen mě překvapil tvůj tristní názor. Čau
Joe70
VROC SK

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Joe70 »

Ty to voláš hanenie, ja vyjadrenie svojho názoru, ktorý je môj, dúfam, že ho môžem mať. Smail, vyjadruje emóciu a v mojom prípade vyjadruje nesúhlas. Taktiež viem, ako vzniká chopper a v tomto danom prípade to nie je ani klasický chopper ani cruiser. Čo sa týka slova zlepenec, to si vysvetľuje tiež každý po svojom, Ty si si to vysvetlil ako hanenie, ja ako realitu. Ja nikomu nekážem na čom má a na čom nemá jazdiť. Ja v tom mám jasno, a to, že som motorkár neznamená, že na každý stroj budem budem prikyvovať súper. Podstatné je to, čo komu robí radosť, dobrú chuť.
Jarda

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Jarda »

Víš Míco. V jednom máš pravdu. Mít ještě jednu motku jen tak na krátkou vyjížďku, jednosedlo, plně očesanou bez brašen a všech pí...in. Něco lehkýho, vzdušnýho. Jenom pak nevím, co bych volil.
Něco podobnýho plánuju na stáří, když už nebudu mít tolik síly utáhnout velkou motorku. To potom bude něco podobnýho, ale zase jenom jedna.
Jarda

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Jarda »

Víš Míco. V jednom máš pravdu. Mít ještě jednu motku jen tak na krátkou vyjížďku, jednosedlo, plně očesanou bez brašen a všech pí...in. Něco lehkýho, vzdušnýho. Jenom pak nevím, co bych volil.
Něco podobnýho plánuju na stáří, když už nebudu mít tolik síly utáhnout velkou motorku. To potom bude něco podobnýho, ale zase jenom jedna.
Míca
Přítel klubu

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Míca »

Joe dobrý nechci se hádat, trochu jsme si vysvětlili pojmy a to stačí. Přeji ti letos hodně šťastných kilometrů v sedle. Ahoj
Míca
Přítel klubu

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Míca »

 
10321735_10152849456922287_9174473103478709074_o.jpg
Jardo to stáří se blíží a letos se mi už stalo, že se mi motorka pomalu svezla na bok, protože jsem při otáčení šlápl do díry a já těch 400 kilo nemohl ani náhodou zvednout, zvedali jsme to se sousedem a málem jsem si pustil do trenek, ale asi se stejně nebudu chtít zbavovat velkého cruisera, protože jezdíme i na dovolenou a to na stavbičce by nešlo, ale stále mě láká mít lehkou stavbu, něco jako Old school bobber, ale chtěl bych si ho asi postavit sám, na což teď stejně nemám čas, tak to plánuji také na "stáří". Posílám fotku jak by se mi to asi líbilo a motor bych tam chtěl ze starého Vulcánu 1500 (ještě ten šedivý) a vidlice springer. Ta 400 mi přišla taky jako základ zajímavá.
Jarda

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Jarda »

Jo něco podobnýho jako bobber, zadek málo širší, řídítka lehce zvednutá...
Ivory
Vulcan Rider

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Ivory »

Sakra Míco, žes to neřekl dřív... už jsi ten motor mohl mít a mohl sis pěkně hrát a připravovat si ho po večerech a při dlouhých zimních nocích... pokud máš tedy na mysli A6 z VN 15...
Jenže - už je pryč - a je z něj pípa...
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Míca
Přítel klubu

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Míca »

Jako pípa funguje určitě dobře, ale u mě by se měl líp až se do toho jednou pustím.
Ivanhoe píše:Sakra Míco, žes to neřekl dřív... už jsi ten motor mohl mít a mohl sis pěkně hrát a připravovat si ho po večerech a při dlouhých zimních nocích... pokud máš tedy na mysli A6 z VN 15...
Jenže - už je pryč - a je z něj pípa...
Berda
Přítel klubu

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Berda »

Ahoj Míco, libí se mi tvůj příspěvek, ale můj šálek kávy by to taky nebyl. Obecně moc nechápu, jak se na tom má jezdit, tedy tady v Evropě. Starý kolena, to už máš taky skoro za pár, ale kdy to bude ??? Těžko říci, mám pár kamarádu po sedumdesátce a jezdí jak draci. Ten cafe racer v mém pojetí by byl asi Kawasaki W800. Připomíná mi to mládí a líbí se mi. Mohl bych si ho klidně koupit, ale v současné době by mi byl na prd. Těším se na ty dálky a jet do Jedovnice na kafe mi ještě nepřipadá tak Top. Rád bych mimo jiné dal letos třeba Istanbul. Ale bude to také o tom čase.
No ale to jsem jinde.
Možná bych rád slyšel co se dá jet ( a jak ) s tou předsazenou vidlicí. Já to osobně fakt nevím.



PS tohle bych chtěl úúúplně hrozně moc
 
LV12_r197_01.jpg
Benelli SEI 750
Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Míca
Přítel klubu

Re: Stavby Vulcan

Příspěvek Míca »

Jo Berdo, ten šestiválec je moc krásný, ale sehnat ho, nebude lehké, vyráběl se krátce. W800 nádherné retro a na cafe s tím motorem jak dělané. Loni jsme se synem stavěli pro zákazníka cafe z Hondy CX 500, také super moto na stavbu cafe. Hele, taky jsem nikdy nejel s těmi předkopnutými vidlicemi a ani mi nejde o to, jestli na tom bude pohodlná jízda, jen mě láká postavit si sám choppera ve stylu 60-70 let bobber, protože se mi ten styl líbí a chi to mít pouze pro potěšení a krátké trasy, jinak na dálky druhou moto. Kámoš z party má tyhle vidle na Virágu 1100 a jezdí s námi všechny trasy a nedělá mu to problémy, tak nevím. Jo, a doufám, že ta sedumdesátka bude ještě v sedle.
Odpovědět