Zadni tlumice - napln

Vše co se týká našich strojů
Timekiller

Zadni tlumice - napln

Příspěvek Timekiller »

Cau cau cau,
asi bych to nebyl ja, kdybych nemel zase technickej problem. Bohuzel zacinam litovat unahlene koupe, ale neda se nic delat.
Chromovana krytka vyfuku (kterou jsme tu jiz probirali), kterou mi prislibil predchozi majitel, ze ji obstara. Po par telefonech asi zjistil, ze ten dil opravdu stoji 4000,- a prestal mi brat telefony.
Po tom co sem si nechal zavarit prasklou nadrz se objevili dalsi neduhy:
1. klepe mi mrizka chladice, takze kdyz jedu, tak cinkam jak kolotocari :) takze budu muset vypodlozit nejakou gumou
2. po natankovani ( kdyz je hladina benzinu vysoko v nadrzi) zacne vzlinat benzin pres vicko nadrze vetsinou pri naklopeni doprava, ale staci i na brzde, na miste zahoupat dopredu dozadu a zacne to vytejkat, takze bud tesneni, nebo ucpana odvodni hadicka (aspon se domnivam, ze tam neco takovyho je.
3. na klepani riditek pri zataceni jsem asi uz rezignoval, protoze kdyz sem to privez do servisu, tak to nahodou prestalo delat, teda ono to delalo, jen se to trochu zmirnilo. Takze ja je cejtil, protoze to delalo to co predtim, jen min, ale kdyz se s tim jel projet v servisu, tak nic nezjistil.

No, ale abychom se vratili k dotazu. Povazujete Vulcany za 1500 a vys za pohodlny? Protoze mi prijde, ze to mam docela tvrdy, i kdyz jsem testoval vsechny 4 nastaveni tlumice, prijde vsechno obdobne tvrdy. Tak mne napadlo, jestli nejsou podhusteny. Nekde jsem cetl, ze plnit vzduchem, nekde ze vzduchem nikdy, ale lekarskym dusikem a nekde, ze 1,8baru akorat, nekde ze 3 bary jsou malo. Ze nefoukat kompresorem, ale pumpickou, ale pak uz nemerit, ze pri sundavani meraku toho dost utece, idealne, ze pumpicku s merakem.

Priznam se bez muceni, sel jsem driv sem k Vam, nez do navodu, jestli s tim nemate nekdo co docineni :)


Diky
Timek
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Postman

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Postman »

Čéče, nemáš ty něco pozitivnějšího ??
Máš s tím verglem jen problémy.
Nezaregistroval jsem historii nebo histerii tvého stroje. Vono nic netrvá věčně a kondice byť železa taky není na věky.
nevím kolik máš najeto, nebo spíš deklarováno prodejcem, ale asi se poohlídni po něčem novějším.
prodej mrdku, trochu ju napucuj, vylaď tak na 100 kiláků a do prdele s ní.
Ještě si z ní očeš nějaká ty cingrlátka a hejblátka, co jsi do ní namontoval, a snaž se ji prodat na koňským trhu jako dostihovou klisnu. Ale nikomu neříkej, že je to mula do salámu. :D :P :D :D
Jinak tě Timku zdravím a věřím, že ti někdo techničtější pomůže nějakou radou.
Já jsem spíš duševní a praktický člověk.
Jdu si číst Čechova. :rofl
Martin
Officer

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Martin »

Co píšeš nestoji za to to prodávat. Jsou to drobné věci, ktere si můžeš vyřešit i sám. To s těmi tlumicemi nevím. Poradí ti v servisu. Pozor, v SERVISU, ne tam kde spravujou motorky.
Na kazde masine se vždycky něco najde. Je to jen o tom se o ni umět starat. Já to neumim, mam na to lidi a nestydím se za to.
Hlavně v klidu ....
Timekiller

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Timekiller »

Poste: Clovece, ja i kdyz sem mládě nedomrlé, tak se snazim k prodeji pristupovat slusne. Snazim se nic nezatajit a opravdu udelat servis a dat do poradku to co prodavam. Vim, ze na tom budu nejspis bitej, ale nechci aby se ta cestnost vytratila, aspon ne mezi nama jezdcema v jedne stope. :) Kazdopadne napsano na budiku mam kolem 50000 km realita? Nevim :D Najezdil sem vseho vsudy mozna tisic?

Mno neda se nic delat. Nejak se k tomu musim postavit. Servis jsem si myslim vybral dobrej, ale co ja vim :) Nekdy se budu muset s Vama projet abyste se na ni koukli okem zkusenejsich.

Da se povazovat vulcan objektivne za pohodlnejsi stroj co se tyce mekkosti tlumicu, nebo je spis tvrdsi. Jen abych si udelal obrazek jestli nefantaziruju o lehkosti letajiciho koberce, zatimco mam pod prdeli ocel na koleckach :)))
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Martin
Officer

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Martin »

Osobně tvrdost tlumičů neřeším. Jezdí se mi pohodlne.
Hlavně v klidu ....
Berda
Přítel klubu

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Berda »

Že máš problém s tlumičema poznáš na průjezdu zatáčkou. Myšleno ostřejší průjezd na ne zrovna ideální cestě. Pokud se ti to pod prdelí vlní jak had, měl bys to řešit.
Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Míca
Přítel klubu

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Míca »

Čau. Co jsem jezdil na Vulcánech, tak měly vždy měkčí pérování, píšou to i v recenzích. Já sám mám nastavené tlumiče na půl a je to stále moc měkké, tak možná už někdo s těmi tlumiči něco dělal a nepodařilo se. Jinak to jsou fakt drobnosti, které si odstraníš, to klepání do řídítek můžou být volnější ložiska v krku, někdy to dělá odskákaná přední guma, to by mohlo mít souvislost se špatnýma guferama a chybějícím olejem v tlumičích, což má také za následek ťukání do řídítek. Tak ať se ti podaří vše lacino odstranit.
Postman

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Postman »

Poznals, že to byla prdel, že ?? :P :P
Bez toho bych asi zdechl. kdybych neviděl věci trochu barevněji než jsou.


Timekiller píše:Poste: Clovece, ja i kdyz sem mládě nedomrlé, tak se snazim k prodeji pristupovat slusne. Snazim se nic nezatajit a opravdu udelat servis a dat do poradku to co prodavam. Vim, ze na tom budu nejspis bitej, ale nechci aby se ta cestnost vytratila, aspon ne mezi nama jezdcema v jedne stope. :) Kazdopadne napsano na budiku mam kolem 50000 km realita? Nevim :D Najezdil sem vseho vsudy mozna tisic?

Mno neda se nic delat. Nejak se k tomu musim postavit. Servis jsem si myslim vybral dobrej, ale co ja vim Nekdy se budu muset s Vama projet abyste se na ni koukli okem zkusenejsich.

Da se povazovat vulcan objektivne za pohodlnejsi stroj co se tyce mekkosti tlumicu, nebo je spis tvrdsi. Jen abych si udelal obrazek jestli nefantaziruju o lehkosti letajiciho koberce, zatimco mam pod prdeli ocel na koleckach
Postman

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Postman »

Bedi, asi si bude muset zajet odzkoušet tlumiče na ostřejší zatáčky, asi na Stelvio, viděl bych.
tam to pozná na 120% :yes
Berda píše:Že máš problém s tlumičema poznáš na průjezdu zatáčkou. Myšleno ostřejší průjezd na ne zrovna ideální cestě. Pokud se ti to pod prdelí vlní jak had, měl bys to řešit.
Berda
Přítel klubu

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Berda »

Tam to pravé nepozná. Tam se to nedá projet svižně
Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Postman

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Postman »

No ale svižně by z těch zákrut vypadl do toho kotle. To jako dolu a daleko. A hluboko.
To máš pravdu.
tak ho pošli jinam. někam kam to může ozkoušet.
"Dálnice" Vyškov - Olomouc ? ta je taková trochu klikatá a dá se tam jet rychleji. :D
Berda píše:Tam to pravé nepozná. Tam se to nedá projet svižně
Timekiller

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Timekiller »

Jasny... Mne jentak neco nerozhodi :D
Postman píše:Poznals, že to byla prdel, že ?? :P :P
Bez toho bych asi zdechl. kdybych neviděl věci trochu barevněji než jsou.


Timekiller píše:Poste: Clovece, ja i kdyz sem mládě nedomrlé, tak se snazim k prodeji pristupovat slusne. Snazim se nic nezatajit a opravdu udelat servis a dat do poradku to co prodavam. Vim, ze na tom budu nejspis bitej, ale nechci aby se ta cestnost vytratila, aspon ne mezi nama jezdcema v jedne stope. :) Kazdopadne napsano na budiku mam kolem 50000 km realita? Nevim :D Najezdil sem vseho vsudy mozna tisic?

Mno neda se nic delat. Nejak se k tomu musim postavit. Servis jsem si myslim vybral dobrej, ale co ja vim Nekdy se budu muset s Vama projet abyste se na ni koukli okem zkusenejsich.

Da se povazovat vulcan objektivne za pohodlnejsi stroj co se tyce mekkosti tlumicu, nebo je spis tvrdsi. Jen abych si udelal obrazek jestli nefantaziruju o lehkosti letajiciho koberce, zatimco mam pod prdeli ocel na koleckach
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Timekiller

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Timekiller »

Ja to mam ted nastaveno na dvojku a co to kamos zkousel, tak na jednicku by to melo bejt nejmekci, ale prislo mu to tvrdsi nez 2ka. O 4ce ani nemluvim to bylo jak jet na betonu :) Zase zajimavy bylo, ze kdyz jsme na tom jeli dva a svejma 120kg delal "batuzka" tak se to nadherne houpalo a jelo se prijemne. Kdyz jedu sam, tak me trosku vetsi hup kope ze sedacky...

Ty riditka, ja uz sem to tu resil, ale problem je v tom, ze to nejsou jen vibrace do riditek, ale kdyz pustim riditka, napřímim se a trosku vyhnu teziste aby to jakoby zatocilo, tak se riditka zacnou kmitat, tak ze to pribyva na intenzite, az je musim chytit abych nespad. A deje se to jen v zatackach. A vic to vnimam kdyz mam nohy na predkopech :)

No, je to boj. Ale hul jeste nelamu, flintu nezahazuju a doufam :)
Míca píše:Čau. Co jsem jezdil na Vulcánech, tak měly vždy měkčí pérování, píšou to i v recenzích. Já sám mám nastavené tlumiče na půl a je to stále moc měkké, tak možná už někdo s těmi tlumiči něco dělal a nepodařilo se. Jinak to jsou fakt drobnosti, které si odstraníš, to klepání do řídítek můžou být volnější ložiska v krku, někdy to dělá odskákaná přední guma, to by mohlo mít souvislost se špatnýma guferama a chybějícím olejem v tlumičích, což má také za následek ťukání do řídítek. Tak ať se ti podaří vše lacino odstranit.
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Berda
Přítel klubu

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Berda »

Zaprvé, podívej se do technicaku a zjistis že dva takový mamlasy to nemá vozit.Je to pak přeložené.
Zadruhé, měl jsem VN 1600 Tourer a pak. Voyagera vše vždy nové. Tendenci kmitat přední kolo ( když jsem pustil řídítka ) měli obě. Myslím že velký vliv na to má stav a vyvážení předního kola.Jinak já měl tlumiče vždy na max. Tvrdost a o kopání nevím. Pokud budeš chtít můžu ti ty tlumiče nechat zrepasovat.
Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Martin
Officer

Re: Zadni tlumice - napln

Příspěvek Martin »

Možná bude nejlepší sednout na to a někam za námi vyrazit. On ti to někdo skoukne a rekne ti jestli náhodou neresis zbytečný věci. Sestnactek tu máme dost :mrk
Hlavně v klidu ....
Odpovědět