Predni kolo v zatackach

Vše co se týká našich strojů
Odpovědět
Timekiller

Predni kolo v zatackach

Příspěvek Timekiller »

Cau cau,
Prijde mi, ze sem chodim, jen pro rady, ale Vy mate preci jen neco za sebou a mohl by nekdo znat duvod.
Na mem vulcanku jsem objevil nemilou vec. Moc ted kvuli pocasi a praci nejezdim, ale kdyz sem se minuly tyden rozhodl vyjet a udelat si mensi vylet, ukazalo se, ze mi v zatackach vibruje predni kolo. Lepe receno riditka. A je slyset i hluk od predniho kola. Jako by nebylo vyvazeny kolo, ale to by asi vibrovalo i pri jizde rovne. Projevuje se to hlavne kolem 80km/h. pri nizsi rychlosti je to slabe a pri vyssi uz jsou hluk a vibrace samotne jizdy prilis vysoke aby tam byl puznat tento hluk. Zkusil sem pustit riditka a jakoby zatocit a zacali se klepat riditka vic a vic a jak moto sama zpomalovala, tak klepani zase prestalo, takze bych to videl na neco s kolem.

Nenapada nekoho neco?

Diky Timek
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Šesťa
Vice President

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Šesťa »

Nech si ho vyvážit.
Franta
Přítel klubu

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Franta »

a lozisko to byt nemuze??
Čerf
Vulcan Rider

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Čerf »

Tento problém jsem řešil před dvěma lety,vyvažoval jsem,udělal šavle a nic.Pak jsem zahodil zánovní pneu a obul novou a bylo to ok.Jenom mě zaráží hluk o kterém mluvíš (ložiska do kola jsou 5 stovek a hodina práce-nic na tom nezkazíš ,když je vyměníš než zahodíš pneumatiku)
Obrázek
Postman

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Postman »

Ty, Timku, a nemáš to kolo přetížený ?? Motka ti nestávkuje a nevzpíná se ti jako kůň??? Neržá a necuká vidlicí ???
Chce to pár kilo dolů. pak to bude OK... :yes :yes :yes
A nebo ho máš do čtverečku, z toho dlouhýho stání a neježdění.
Šesťa
Vice President

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Šesťa »

Postmane na tom tvoje šprochu je i pravdy trochu. Pokud není pneumatika řádně nahuštěna, muže se stát že při dlouhém stání na místě se může vytvořit tzv. oleženina a potom to samozřejmě poznáš na jízdě. Proto se doporučuje sem tam motorku potlačit.
Ivory
Vulcan Rider

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Ivory »

... nebo zavěsit jako kolo pod strop garáže, aby nepřekážela... bóže jak mi ty Postmanovo ftípky v živé formě chybí...
:P
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Postman

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Postman »

A přitom jsem zádumčivý, vážný a nemluvný krpoun. :x :x :x

Ivanhoe píše:... nebo zavěsit jako kolo pod strop garáže, aby nepřekážela... bóže jak mi ty Postmanovo ftípky v živé formě chybí...
:P
Timekiller

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Timekiller »

zkusim se na to podivat. Ale asi bych to nebyl ja, kdybych nemel nejaky problemy. Zjistil sem, ze mi vypadava fajfka na levy predni svicce a probiji. Navic se pri jizde a trosku vetsim zatahu (vyssich otackach) neco v predu cinka. Ale nedeje se to pri vyssich otackach na neutral a pri zrychleni... Jako retez nebo tak. Ma vulcan 1600 vubec jako primar retez? At tu zas nemelu z cesty? :)
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Timekiller

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Timekiller »

Prijde mi, ale ze by ta prolezenina byla znatelna i pri jizde rovne, ne jen pri zataceni 'na obe strany...
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Poly
Přítel klubu

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Poly »

reťaz má ale ak cinká tak za chvíľu bude průser!
Ivory
Vulcan Rider

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Ivory »

Poly umí potěšit...
Jinak jsem dnes velice příjemně trávil dopoledne. Od cca 6 ráno do půl druhé... Jelikož chci v pohodě dojet na sraz i po srazu domů, musel jsem si opět svého miláška rozebrat... Po minulé operaci - výměně rozvoďáku a seřízení, jsem zjistil - asi po ujetí cca 1000 km, že mám malinko zas... první válec - ten, na kterém jsem měnil ten řetěz. Koukám, hledám - už jsem se bál, že to bude pod makovicí - ale na štěstí to bylo těsnění pod víčkem nahoře nad vahadlama... Při operaci jsem totiž neměl origo, tak jsem si vyrobil z papíru co je na těsnění... Nikomu to pro příště nedoporučuji. Ten papír totiž malinko nasákl, a pak začal lehoulince propouštět... Malinko, ale přeci. Na zas... válce to stačilo. Takže - nové těsnění - 220,- - a bylo - vlastně je po problému... :D . No a když už jsem byl v té libé činnosti, tak jsem si hned vyměnil i ten přední brzdový kotouč a dal nové destičky... Kotouč (původní) byl tak 2/3 z toho co tam mám teď a destičky - jedna měla s bídou milimetr, druhá tak sova 1,5 mm... Prostě paráda... ale teď už to jede a brzdí jako ďas... Motor ani po cca 80 km a různých rychlostech - cca do 150 km/h zatím nepropustil ani kapičku, takže to vypadá, že operace dopadla dobře... :whew
Takže - v pátek na značky!!! Už se na Vás bando těším... :beer

P.S.: sorry že je to asi malinkato O.T. - ale nedalo mi to... :wasntme
Naposledy upravil(a) Ivory dne 08 čer 2014, 22:59, celkem upraveno 1 x.
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Postman

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Postman »

Laci. vidím , že budeš mít veĺa, veĺa roboty, máš nachystanou PADku ???
několik generálek a několik servisů za víkend............ no nevím nevím. Dáš to ??
:hand :hand

poly píše:reťaz má ale ak cinká tak za chvíľu bude průser!
Ivory
Vulcan Rider

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Ivory »

Kdyby náhodou nestíhal, tak klidně přiložím ruku k dílu... Se svými současnými zkušenostmi už se nebojím pomalu ničeho... :P :cool
A rozumieť si stopercentne budeme... :rofl
Postman píše:Laci. vidím , že budeš mít veĺa, veĺa roboty, máš nachystanou PADku ???
několik generálek a několik servisů za víkend............ no nevím nevím. Dáš to ??
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Poly
Přítel klubu

Re: Predni kolo v zatackach

Příspěvek Poly »

Teším sa na pokec :)
žiaľ opravy na zraze riešiť nebudem :P , len diagnostiku a preto PAD nepotrebujem :D

Postman píše:Laci. vidím , že budeš mít veĺa, veĺa roboty, máš nachystanou PADku ???
několik generálek a několik servisů za víkend............ no nevím nevím. Dáš to ??
[/quote]
Odpovědět