Prevencia katastrofy motora

Vše co se týká našich strojů
Ivory
Vulcan Rider

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Ivory »

Najlepšie je, keď robotu stále odkladáš na moment, až napadne sneh - a tá sviňucha tejto zimy nenapadala ani u nás, v Mariánkach... Proste paráda. Takže som bol rád, že som to nakoniec stihol do polovičky apríla. Miesto našťastie mám - garáž za pár korún... (v porovnaní s cenami v okolí...) Ja si ten olej sám mením... :P teraz dokonca aj v kardane... A tie ceny - musíš hladať dlho a na všetkých frontoch aby si na tom nenechal gate...
Už sa teším na pokec na Pecke :yes
poly píše:Ivanhoe cenovo je to ako píšeš, respektíve náhradné diely niesu drahé, ale za
1. musíš mať miesto kde to rozoberieš a necháš ležať bezpečne nejaký čas
2. takéto práce na začiatku sezóny , to si moc nezajazdíš
3. v servise je to za uplne iné prachy
4.a len tak pre zaujímavosť mení si tu aspoň olej niekto sám??? :)
moc rád na toto téma s tebou pokecám, technika ma baví a rád si motorku spravujem sám :mrk
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Drobec
Vulcan Rider

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Drobec »

Ahojte otváram znova túto tému ohľadom toho že by som potreboval poradiť ako skontrolovať ten spomínaný šponovák .
Mám servisný manuál pre VN 1600 ale je v angličtine a nejako sa v tom nevyznám . Nikde sa neviem dočítať že asa pri koľko najazdených km sa má meniť ten šponovák a ani že pri koľko km sa menia rozvody. Ja mám najazdených nejakých 36000 km a blíži sa sezóna a bol by som si istejší keby som vedel na čom som Ďakujem
VN2000
Džuzba
Officer Treasurer

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Džuzba »

Já bych to neřešil. dosud to jezdilo, tak to bube jezdit u dál :)
Olaf

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Olaf »

Na podzim jsem byl v servísu kvůli elektrice a tak jsem se na to zeptal - bo mě to zajímalo. Bylo mi řečeno, že vn 1600 má automatický šponovák a není radno se zbytečně pouštět do výmněny rozvoďáku - za prvé se sám při povolení přitáhne, za druhé je montáž dosti složitá (skoro celej motor), za třetí je jeho výmněna dosti drahá a měl bych jí podstoupit až při vážné závadě. Prej je to na šestnátce zmáklý a skorem nezničitelný - prý jedině, když by tam něco prasklo. Tak to je tak vše, co jsem se o rozvodech dozvěděl.
"Život je krátký, ale díky motorkám může být krásný"
Dante
Přítel klubu

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Dante »

Pravda je, že je tam sponovak, ale i ten jednou dosáhne hranice kde už svou funkci neplní.
Pak je potřeba udělat rozvody, nebo revitalizovat napinak.
Výrazně jednodušší i levnější je druhá varianta.
Poly na toto téma napsal knihu.
V Luxoru ještě pár posledních výtisků mají.
Doba je zlá a lidi sou špatný
Jarda

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Jarda »

Dante, tak já nevím. Byl jsem tam před třemi lety a měli tam na prodej samej šutr. Knihy žádný, tak jsme si dovezli jednu stránku vytesanou do šutru. Myslím si, že to ale o napínání řetězu nebude. Ale nevím, nejsem čmoudík, takže tomu písmu nerozumím. Vím jenom, že se čte vždy po směru, kam ukazuje zobák ptáka. :D
Dante píše:Pravda je, že je tam sponovak, ale i ten jednou dosáhne hranice kde už svou funkci neplní.
Pak je potřeba udělat rozvody, nebo revitalizovat napinak.
Výrazně jednodušší i levnější je druhá varianta.
Poly na toto téma napsal knihu.
V Luxoru ještě pár posledních výtisků mají.
Martin
Officer

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Martin »

Jelikož s tím napínákem mám čerstvou zkušenost, tak sem zítra hodím odkaz na web stránky, kde je to krásně popsané (angl.), ale i vyfocené tak, aby to každý pochopil.
Mimochodem, možná mám ještě někde náhradní ty válečky na prodloužení, tak kdyby byl zájem. Myslím Šesťa mi je nechal vyrobit.
Hlavně v klidu ....
Drobec
Vulcan Rider

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Drobec »

Martin vopred ďakujem a asi by som mal záujem o tie valčeky , alebo aspoň poslať rozmery aby som ich mohol dať si ich vyrobiť . :)


Martin píše:Jelikož s tím napínákem mám čerstvou zkušenost, tak sem zítra hodím odkaz na web stránky, kde je to krásně popsané (angl.), ale i vyfocené tak, aby to každý pochopil.
Mimochodem, možná mám ještě někde náhradní ty válečky na prodloužení, tak kdyby byl zájem. Myslím Šesťa mi je nechal vyrobit.
VN2000
Martin
Officer

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Martin »

Do haje. Musim si zitra v praci vzpomenout, abych sem hodil ty webovky. Po valečcích se mrknu. Šesťo, nemáš je náhodou u sebe?
Hlavně v klidu ....
Dante
Přítel klubu

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Dante »

Kdyby bylo nejhůř, mužů válečky nechat udělat.
Ale bylo by potřeba je na ten napinak nalistovat.
Doba je zlá a lidi sou špatný
Martin
Officer

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Martin »

Tak je to v háji. Ty stranky na tu výměnu nemůžu najít. :O
Hlavně v klidu ....
Drobec
Vulcan Rider

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Drobec »

Škoda ale nevadí za snahu ďakujem.

Martin píše:Tak je to v háji. Ty stranky na tu výměnu nemůžu najít. :O
VN2000
Kočička

Re: Prevencia katastrofy motora

Příspěvek Kočička »

Je prima vidět tu Polyho! :kiss Doufám, že letos přijedeš opět na sraz se svým poradenstvím :hi :hi
Odpovědět