ZEĎ NÁŘKŮ

Vše co se týká našich strojů
Odpovědět
Ivory
Vulcan Rider

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Ivory »

El presidente - tak jsi mi to přivolal... rozvoďák vyměněn - ale zjištěn stržený závit u jednoho ze šroubů, co drží napínák... bohužel samozřejmě u toho zadního - hůř přístupného... :( Ach jo...
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Martin
Officer

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Martin »

A ze jsi rad, ze se na to přišlo teď a ne třeba někde na pul cesty. :mrk
Hlavně v klidu ....
Ivory
Vulcan Rider

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Ivory »

No, tak přijít na strženej závit až cestou a ne doma v teple - asi by to hlavně bylo dost divný... :nerd
Doufejme, že to bude jediné... a že v pátek bude Milášek v kupě... :yes
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Džuzba
Officer Treasurer

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Džuzba »

Tak ti držím palce :)
Postman

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Postman »

Máš ho v kupě ,??? nebo na hromadě co ??? ? ?

[quote="Ivanhoe
Doufejme, že to bude jediné... a že v pátek bude Milášek v kupě... :yes[/quote]
Ivory
Vulcan Rider

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Ivory »

Takže - stroj ještě nevrčí, ale už je víceméně složený... Opravovala se mřížka chladiče a když už to je celý demontovaný, přišla na řadu výměna oleje nejen v motoru, ale i v kardanu a samo výměna chladící kapaliny... Ale co se ještě nestalo... Sedí si tak pan doktor na bedně od piva, vyřezává závit na šroubek co drží šponovák, kouká na vačku a jen tak mezi řečí prohodí: stejně je to o zub posunutý... Já mysle že ho bacím. Říkam že kecá, že je to přesně jek to bylo. On s tím souhlasil, ale říkal, že stejně je to o zub... Po 5tui minutách dohadování jsem u toho klečel a altík šel dolů, abychom se dostali ke značkám - KURWA - ZASE MĚL PRAVDU... Povolil ozubené kolo, na vačce, posunul to, pootočil, usmál se a prohlásil: Teď to bude lítat... Hmm, ale bude to mít jednu chybu - už nepoznám po zvuku, že ke mě jedeš... :chuckle - málem jsem se poch... smíchy. No a teď už to jen pomalu skládám. Zítra jsem v Praze, ale večer to zkusím dorazit... Dolít oleje, chlazení, vyzkoušet baterku... a SNAD - HURÁ VPŘED!!! :bandit
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Postman

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Postman »

Už na čase, sezona v plném proudu a ty se mrchtáš s motorkou.
:D :D :D
Oldbajker

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Oldbajker »

Ivanhoe píše:No, a když už jsem si to založil, tak taky začnu. Jak si možná někdo pamatuje, ve vláknu o Holandsku jsem psal, jak mi Mr. President přivolal bubáka v podobě rozsypaného dekompresoru. Cena 3125,- Kč. Naštěstí se ukázalo, že dekompresor je v cajku, pouze byla prasklá pružinka v ceně 89,- Kč, kterou jsem dostal od kamaráda za pivo. Ale v důsledku neblahé předzvěsti jsem zajel k bývalému majiteli mého Miláška pro to, co mu v garáži po něm zbylo. Byly toho dvě přepravky a jedna papírová bedna, takže pokud někdo bude mít problém s nějakými vnitřnostmi do motoru 1500, nebo do převodovky a podobně - můžete se s důvěrou obrátit na mne. Podle katalogu Parts Depot se dá zjistit případná použitelnost a zaměnitelnost i do jiných typů motorů... Třeba ty dekompresory mám teď 3 ks, problémové by mohly být třeba napínáky rozvodových řetězů - těch mám taky pár kousků... a podobně. Jinak já tam mám totálně vytahaný rozvoďák, který mi dnes odpoledne konečně dorazil, takže doufám, že zítra odpoledne strávím ve společnosti mého motodoktora v garáži u Miláška a že v průběhu příštího týdne konečně vyrazím do ulic... :hand :beer
kdyby ses zdržel jen o pár dní, bylo to všecko už na cestě ke mě. Takže až budu náhodou něco potřebovat, tak mi to dlužíš :mrk
Život je smrtelná nemoc, která se přenáší pohlavním stykem
Postman

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Postman »

No a kde jsi se flákal ,, ???
Jakto, že nejsi nahlášen na slet??? Budeme secvičovat sestavy. Dorostenci s kužely. Dorostenky s dorostenci.
oldbajker píše:kdyby ses zdržel jen o pár dní, bylo to všecko už na cestě ke mě. Takže až budu náhodou něco potřebovat, tak mi to dlužíš :mrk

Ivanhoe píše:No, a když už jsem si to založil, tak taky začnu. Jak si možná někdo pamatuje, ve vláknu o Holandsku jsem psal, jak mi Mr. President přivolal bubáka v podobě rozsypaného dekompresoru. Cena 3125,- Kč. Naštěstí se ukázalo, že dekompresor je v cajku, pouze byla prasklá pružinka v ceně 89,- Kč, kterou jsem dostal od kamaráda za pivo. Ale v důsledku neblahé předzvěsti jsem zajel k bývalému majiteli mého Miláška pro to, co mu v garáži po něm zbylo. Byly toho dvě přepravky a jedna papírová bedna, takže pokud někdo bude mít problém s nějakými vnitřnostmi do motoru 1500, nebo do převodovky a podobně - můžete se s důvěrou obrátit na mne. Podle katalogu Parts Depot se dá zjistit případná použitelnost a zaměnitelnost i do jiných typů motorů... Třeba ty dekompresory mám teď 3 ks, problémové by mohly být třeba napínáky rozvodových řetězů - těch mám taky pár kousků... a podobně. Jinak já tam mám totálně vytahaný rozvoďák, který mi dnes odpoledne konečně dorazil, takže doufám, že zítra odpoledne strávím ve společnosti mého motodoktora v garáži u Miláška a že v průběhu příštího týdne konečně vyrazím do ulic... :hand :beer
Ivory
Vulcan Rider

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Ivory »

Já si říkal jestli tady na to někdo zareaguje... :P Měl jsem si to odvézt hned když jsem bral stroj, ale tak nějak jsem to bral jako zásobárnu ND, než mi řekl že se mu někdo ozval... tak jsem neváhal. Kdybys něco potřeboval a bude to tam, rád pomůžu... :hand
Jinak - včera jsem nedodělal nic, protože mne přepadla chřipka zákeřným útokem, a to tak, že mne bolely snad všechny klouby v těle :envy :punch - ale Modafen ji vzal hákem, takže dnes snad dobrý a SNAD to konečně dotáhnu do vítězného konce... :muscle
oldbajker píše:kdyby ses zdržel jen o pár dní, bylo to všecko už na cestě ke mě. Takže až budu náhodou něco potřebovat, tak mi to dlužíš
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Oldbajker

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Oldbajker »

já spíš sbírám odvahu na operaci, nechce se mi do ní a prý není jiná možnost.....doplnit chybějící plotýnku. se těch lapiduchů snad už nezbavím :S

Postman píše:No a kde jsi se flákal ,, ???
Jakto, že nejsi nahlášen na slet??? Budeme secvičovat sestavy. Dorostenci s kužely. Dorostenky s dorostenci.
oldbajker píše:kdyby ses zdržel jen o pár dní, bylo to všecko už na cestě ke mě. Takže až budu náhodou něco potřebovat, tak mi to dlužíš :mrk

Ivanhoe píše:No, a když už jsem si to založil, tak taky začnu. Jak si možná někdo pamatuje, ve vláknu o Holandsku jsem psal, jak mi Mr. President přivolal bubáka v podobě rozsypaného dekompresoru. Cena 3125,- Kč. Naštěstí se ukázalo, že dekompresor je v cajku, pouze byla prasklá pružinka v ceně 89,- Kč, kterou jsem dostal od kamaráda za pivo. Ale v důsledku neblahé předzvěsti jsem zajel k bývalému majiteli mého Miláška pro to, co mu v garáži po něm zbylo. Byly toho dvě přepravky a jedna papírová bedna, takže pokud někdo bude mít problém s nějakými vnitřnostmi do motoru 1500, nebo do převodovky a podobně - můžete se s důvěrou obrátit na mne. Podle katalogu Parts Depot se dá zjistit případná použitelnost a zaměnitelnost i do jiných typů motorů... Třeba ty dekompresory mám teď 3 ks, problémové by mohly být třeba napínáky rozvodových řetězů - těch mám taky pár kousků... a podobně. Jinak já tam mám totálně vytahaný rozvoďák, který mi dnes odpoledne konečně dorazil, takže doufám, že zítra odpoledne strávím ve společnosti mého motodoktora v garáži u Miláška a že v průběhu příštího týdne konečně vyrazím do ulic... :hand :beer
Život je smrtelná nemoc, která se přenáší pohlavním stykem
Ivory
Vulcan Rider

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Ivory »

Hmm, tak to není nic moc... tátovi to dělali před třema rokama... Je fakt že už je starší - tehdy mu bylo 67 - po rehabilitacích je celkem v pohodě, ale on je z těch, kteří ví všechno nejlíp - odkládal to na poslední chvíli, a rehabky absolvoval tak, že on ví víc než doktor, takže si dělal co chtěl... Ale i přes to všechno je v poho. Doktor sice říkal, že kdyby poslouchal, tak to bylo mnohem lepší, ale dědek má hold svojí hlavu...

Takže Ti držím palce, ať Ti to dobře dopadne... :yes
oldbajker píše:já spíš sbírám odvahu na operaci, nechce se mi do ní a prý není jiná možnost.....doplnit chybějící plotýnku. se těch lapiduchů snad už nezbavím :S
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Ivory
Vulcan Rider

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Ivory »

Jinak - dnes jsem po dlouhé době slyšel zvuk své krásky... jenže co čert nechtěl - lil z toho trochu olejíček... :cry Naštěstí chyba nebyla pod hlavou, ale jen pod víčkem na hlavě... Rychlá rozborka a sborka - a už je od toho klid. Teď jen dostrojit - seřídit karburátory a HURÁ!!! Jen se o mne teď pokouší nějaká chřipka... tak nevím, jestli to stihnu do víkendu. Asi se radeji vyležím, aby mne to neskolilo úplně a dorazím to až budu fit. Hlavně že vím, že je to už asi v cajku... :P
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Starý

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Starý »

Taky jsem se dneska pachtil v garáži, montoval zadní blatník a kilometry kabelů :D
Ivanhoe píše:Jinak - dnes jsem po dlouhé době slyšel zvuk své krásky... jenže co čert nechtěl - lil z toho trochu olejíček... :cry Naštěstí chyba nebyla pod hlavou, ale jen pod víčkem na hlavě... Rychlá rozborka a sborka - a už je od toho klid. Teď jen dostrojit - seřídit karburátory a HURÁ!!! Jen se o mne teď pokouší nějaká chřipka... tak nevím, jestli to stihnu do víkendu. Asi se radeji vyležím, aby mne to neskolilo úplně a dorazím to až budu fit. Hlavně že vím, že je to už asi v cajku... :P
Delaney
Vulcan Rider

Re: ZEĎ NÁŘKŮ

Příspěvek Delaney »

Držím palce, řádně to vylež :coffee

Ivanhoe píše:Jinak - dnes jsem po dlouhé době slyšel zvuk své krásky... jenže co čert nechtěl - lil z toho trochu olejíček... :cry Naštěstí chyba nebyla pod hlavou, ale jen pod víčkem na hlavě... Rychlá rozborka a sborka - a už je od toho klid. Teď jen dostrojit - seřídit karburátory a HURÁ!!! Jen se o mne teď pokouší nějaká chřipka... tak nevím, jestli to stihnu do víkendu. Asi se radeji vyležím, aby mne to neskolilo úplně a dorazím to až budu fit. Hlavně že vím, že je to už asi v cajku... :P
Vzájemná úcta a respekt.
Odpovědět