Možné a nejčastější závady na cestě

Tipy a triky nejen k motorkám
Odpovědět
AfriCZan

Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek AfriCZan »

Vulkáni, jako mnohem zkušenějších a v mnoha případech technicky zdatnějších bych, se jako elév rád zeptal na nejčastější možné závady na cestě a jejich řešení. Od defektů po zadření motoru :-) Moc děkuju a přeju hodně šťastných kilometrů bez závad.
Tom

Never ride faster than your guardian angel can fly.
Beki
Officer

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek Beki »

Zdar,
z vlastní zkušenosti bych Ti poradil mít v první řadě velice dobrýho kamaráda s vlekem na motorku, kterej by byl ochotnej pro tebe a moto zajet kdyby k něčemu došlo( asistence může trvat i několik hodin) a jinak nějakou sadu na lepení - mít sebou - stejně potřebuješ dofouknout, takže odtah nutnej. ostatní závady - to musíš vychytat a vypozorovat ze svojí mašiny - každá je jiná a ne všechny mají stejné neduhy.
Tolik asi za mě.

Jinak Ti přeju aby se ti nic vážného na cestách nestalo.

" Kolama dloů"
EASY RIDE - EASY LIVE
Nunymaster

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek Nunymaster »

Z vlastní zkušenosti vím že na cestě buděš občas muset utáhnout šroubek ovšem né nezbytně , a pokud tě potká závada tak věz že Vulkáni malou závadu nemívají , jsou to vesměs super stroje a tak když nějaká porucha přijde bude to z opotřebování nebo děditství po dřívějším majiteli , čili tu na silnici neopravíš...takže ještě že máme Bekiho a jeho vlek za auto... :D :D :D
Majitelé motocyklů HD tvrdí že na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek..... no a pak přišli Japonci a postavili z té hromady trubek první motocykl Vulkán aby se na tom dalo jezdit... :-)
Beki
Officer

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek Beki »

 
vlek moto.jpg
No jo , vlek není problém, ale já jsem až v Chebu....... :D takže můj akční rádius s vlekem je Západní čechy :chuckle
EASY RIDE - EASY LIVE
AfriCZan

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek AfriCZan »

Ok, tak já se pokusím to udělat tak, aby mi to vždycky kleklo v Západních Čechách a bezprostředním okolí (tedy Střední Evropě :angel )
Tom

Never ride faster than your guardian angel can fly.
Míca
Přítel klubu

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek Míca »

Nejhorší závada na cestě je nasraná manželka, to se nedá opravit. Jinak je fakt, že na cestě velké závady také neopravíš, ale měl by sis sebou vozit spray na opravu defektu, ten ti pneu zároveň dofoukne, pokud máš spojku s lankem, tak toto lano a alespoň jedno na plyn, samozřejmě pojistky a žárovky, svíčky, nářadí na tyto výměny a telefonní číslo na odtah. Nevím jaké máš povinné ručení, ale některé pojistky jsou zároveň na bezplatný odtah a ze zahraničí se repatriace domů dá připojistit za 1090 Kč/rok, pokud nejde závada opravit v tamním servisu do 24 hod., kam tě také odtáhnou v rámci pojistky. Asi začínáš a zřejmě se starší motorkou, tak pokud jezdíš na delší trasy, je dobré mít alespoň 1/2 litru oleje, jelikož nevíš kolik ti to žere oleje. U pumpy ho nekoupíš. Pak už ti stačí jen dobrá nálada a bezpečná jízda.
AfriCZan

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek AfriCZan »

Dobrý tip s připojištěním, mrknu na to... Prodejce mi řekl, že tam dával olej 10W-40. A manželka... tam máš stopro pravdu :-)
Tom

Never ride faster than your guardian angel can fly.
Ivory
Vulcan Rider

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek Ivory »

Nasraná manželka se dá zanechat na místě - maximálně dostane pár korun na vlak - a jedeš vesele dál... :D
Míca píše: 07 kvě 2020, 19:07 Nejhorší závada na cestě je nasraná manželka, to se nedá opravit. Jinak je fakt, že na cestě velké závady také neopravíš, ale měl by sis sebou vozit spray na opravu defektu, ten ti pneu zároveň dofoukne, pokud máš spojku s lankem, tak toto lano a alespoň jedno na plyn, samozřejmě pojistky a žárovky, svíčky, nářadí na tyto výměny a telefonní číslo na odtah. Nevím jaké máš povinné ručení, ale některé pojistky jsou zároveň na bezplatný odtah a ze zahraničí se repatriace domů dá připojistit za 1090 Kč/rok, pokud nejde závada opravit v tamním servisu do 24 hod., kam tě také odtáhnou v rámci pojistky. Asi začínáš a zřejmě se starší motorkou, tak pokud jezdíš na delší trasy, je dobré mít alespoň 1/2 litru oleje, jelikož nevíš kolik ti to žere oleje. U pumpy ho nekoupíš. Pak už ti stačí jen dobrá nálada a bezpečná jízda.
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Ivory
Vulcan Rider

Re: Možné a nejčastější závady na cestě

Příspěvek Ivory »

Jasně - 10W-40 jenže POZOR - musí to být motorkovej - ne že tě napadne dát tam normální autíčkovej... to bys dlouho nepojezdil a potřeboval bys Bekiho vlek dřív, než by sis pomyslel... :chuckle
AfriCZan píše: 08 kvě 2020, 11:16 Dobrý tip s připojištěním, mrknu na to... Prodejce mi řekl, že tam dával olej 10W-40. A manželka... tam máš stopro pravdu :-)
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Odpovědět