výmena oleja v predných tlmičoch

Vše co se týká našich strojů
Odpovědět
Postman

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Postman »

Rodny, nazdar.
tady toto je klub skoromilionářů, tak si to každej nechá dělat v servisu a lehce zaplatí. :D :D a nebo těžce, jako já.
jinak poradil by ti asi jenom Čerf, jenže to je momentální klubový sporadik a hazardní hráč pokru, má moc práce a tyto věci neřeší. Posledně si měnil ložiska v krku a od toho je kousek k oleji v tlumičích.

Jinak příspěvek, o kterým jsme se bavili v pátek v Rosicích..
Co ?? :head
Ivory
Vulcan Rider

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Ivory »

Nebo Poly...
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Postman

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Postman »

ten bude někde v lese, zavěšenej do Hamaky. nevím nevím.
Ivanhoe píše:Nebo Poly...
Delaney
Vulcan Rider

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Delaney »

Jo, asi už měsíc a půl :(
Vzájemná úcta a respekt.
Míca
Přítel klubu

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Míca »

Čau. Sundat brzdič, kolo, blatník, povolit šrouby na brýlích asi zvládneš. Sundej z vrchu zátky. Až budeš tlumiče vytahovat, tak je neprotáčej, ať si tam neuděláš spirálové vrypy. Ze spodu tlumičů je díra a v ní imbus, ten povol a vyndej (někdy se ti protáčí s pérem, tak to by jsi musel bouchačkou, s tou je to dobré pak i utáhnout). Nahoře vyšroubuj zátku, pozor pod ní je okroužek, tak nezničit. Povytáhni si prachovku a pod ní je zajišťovací pružina nad simerinkem, tu vycvakni a vydloubni simerink (ten vždy musíš vyměnit za nový, prachovku, pokud není poškozená nemusíš). Pak vytahuj vnitřek i s pérem. Z trubky stáhni futra celé to rozeber, jsou tam i různé podložky, tak ať nic neztratíš a vše si ulož za sebou jak to patří, aby jsi věděl jak to dát při smontování. Všechno musí být rozebraný, aby jsi vše dobře vymyl v tech. benzínu. Starý olej bude černý až do šeda a šlemovatý, tak to musíš vše pořádně umýt a na vnitřní trubce neudělej, třeba při stahování futer žádný vrip. Najdi si v manuálu jaké číslo (hustota) tlumičového oleje do tvé motorky příjde a přesně kolik deci, bude to asi půl litru do jednoho, tak ti bude stačit koupit litr. Pak celý tlumič slož zpátky, bez horní zátky (až tam budeš klepat simerink, tak ho neznič), a zvrchu dolej přesné množství oleje a zašroubuj zátku. Hotovo a dej tlumiče zpět, dávej bacha na to, aby jsi měl stejně vrchní i spodní brýle, jinak budeš mít nakřivo řidítka a oba tlumiče ve stejné výšce. Já vždycky když mám tlumiče přesně na místě v brýlích, tak malinko přitáhnu šrouby, ale aby s nimi šlo otáčet a tlumiče protočím, oni se pak srovnaj brýle. Snad to bude stačit jak jsem to napsal, protože já mám hrozný slovosled. Hodně štěstí, čau Míca
Patejl
VROC SK

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Patejl »

nevím odkud jsi, ale výměnu mi dělá v LM jeden servisák a nijak drahé to není
Jen idiot dělá jednu a tu samou věc stále stejně, a očekává jiné výsledky.
Bob
Vulcan Rider

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Bob »

Jen pro zajímavost.Postup jak napsal Míca je v pořádku,jen VN 900 nemá na vrchu šroubovací zádku.Ale na zádku se musí zatlačit a šroubovákem vycvaknout pojistný kroužek.Po uvolnění zádka vyjede a další postup je jak bylo napsáno. :yes
Patejl
VROC SK

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Patejl »

zajímavá informace :)
v Okoličnom, jak je průmyslová část, v uličce před Cramerem jsou kluci co opravují auta a předtím opravovali motorky, já k nim chodím už dost dlouho
rodny_king píše:Som z LM :) Tak môžete poslať kontakt.
Jen idiot dělá jednu a tu samou věc stále stejně, a očekává jiné výsledky.
Poly
Přítel klubu

Re: výmena oleja v predných tlmičoch

Příspěvek Poly »

Tome ak nie tak dojdi na inštruktáž :)
Odpovědět