Vyklapecka

Tipy a triky nejen k motorkám
Postman

Re: Vyklapecka

Příspěvek Postman »

A proč ne, víš jak na to letí baby,????????? já je nosím běžně... :D :D :D mám přezdívku Zvadlé péro........
Šesťa píše:Já znám jednoho co šije indiánské mokasíny. Ale to asi nechceš :chuckle
Patejl
VROC SK

Re: Vyklapecka

Příspěvek Patejl »

Trochu obšírněji k vyklápěčkám z osobní zkušenosti. V pátek jsem ve Zlině koupil Schuberth C3 a protože už rok mám i Evoline 2, tak můžu porovnávat.
Šubertka je : lehčí, líp větrá uvnitř, má nezadýchatelné sklo se systémem pin-lock, lépe kryje krk, je méně hlučná
Evolinka : při odklopení dozadu se dá použít přední štít což šubrtka nemůže :( a to mi nejvíce na ni chybí
aerodynamika je porovnatelná jak při uzavření, tak otevření bradové části
no a cena je ........................ u obou dvou
Jen idiot dělá jednu a tu samou věc stále stejně, a očekává jiné výsledky.
Fery

Re: Vyklapecka

Příspěvek Fery »

tý jo....cena mě vyrazila dech. To bych musel prodat motorku abych si mohl koupit přilbu....:D
Patejl píše:Trochu obšírněji k vyklápěčkám z osobní zkušenosti. V pátek jsem ve Zlině koupil Schuberth C3 a protože už rok mám i Evoline 2, tak můžu porovnávat.
Šubertka je : lehčí, líp větrá uvnitř, má nezadýchatelné sklo se systémem pin-lock, lépe kryje krk, je méně hlučná
Evolinka : při odklopení dozadu se dá použít přední štít což šubrtka nemůže :( a to mi nejvíce na ni chybí
aerodynamika je porovnatelná jak při uzavření, tak otevření bradové části
no a cena je ........................ u obou dvou
Berda
Přítel klubu

Re: Vyklapecka

Příspěvek Berda »

No mám Shoei Neotec a Schuberth . Schuberth je tak odhlučněná, že jsem měl pocit, že mám hlavu v akváriu. Raději jsem vyhodil kus polstrování pod bradou abych měl nějaký pocit, že jedu na motorce. Schoei je samozřejmně novější model a musím uznat, že je po všech stránkách lepší. Ale to by bylo na dlouhý psaní. Někdy můžeme pokecat a kdo bude chtít muže si ji vyzkoušet. ( pokud nemá blechy) :x
Pravda je, že obě jsou svinsky drahý, ale já si myslím, že moje hlava za to stojí. ( zatím) :P
Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Berda
Přítel klubu

Re: Vyklapecka

Příspěvek Berda »

Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Šesťa
Vice President

Re: Vyklapecka

Příspěvek Šesťa »

No prostě ti malí zelenožlutí mužíčci jsou prostě dobří :clap
Patejl
VROC SK

Re: Vyklapecka

Příspěvek Patejl »

když si položím otázku, na kolik si cením své zdraví v případě nějaké nehody, tak ta cena se mi nezdá tak vysoká :), to raději oželím stylovou bundu a jezdím v té své obyčejné, nebo krásné, ale nefunkční vychytávky na motorce
Jen idiot dělá jednu a tu samou věc stále stejně, a očekává jiné výsledky.
Berda
Přítel klubu

Re: Vyklapecka

Příspěvek Berda »

Patejl, je ale otázka kam až jsi ochoten, nebo spíše finančně schopen dojít. Viděl jsem fotky motorkářu co spadli v teniskách, ty nohy pak byl masakr.( Takže dobrý boty - 5-6 tisíc) Znám kluka co prakticky v nulové rychlosti na poli přeletěl přes řidítka a nejspíše jediný kamínek na cestě mu přerazil páteř. Mám airbag vestu na moto, ale je v ní horko jak prase. Navíc si každej říká mně se to nestane. Je to všechno vo penězích. A holt každej nemá na to nacpat do oblečení 100 000 Kč ( což jsem samozřejmě přehnal ) Navíc pokud se díváš na YouTube na bouráky, všimni si že většinou ani nemrkneš a nějakej vůl tě sejme.
Ježdění na motorce bude vždy o opatrnosti a štěstí. Slušnejma hadrama si zlepšíme šanci a všespasující to taky není.
Ale jinak souhlasím, že na hadrech se šetření nevyplácí.
Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Patejl
VROC SK

Re: Vyklapecka

Příspěvek Patejl »

Berdo, tak jsem to myslel, jak jsi to napsal, raději cpát peníze do kvalitního oblečení jak piplat motorku. Alespoň to jsou moje priority. Opatrnost a štěstí je velmi třeba :) o tom žádná
Jen idiot dělá jednu a tu samou věc stále stejně, a očekává jiné výsledky.
Fery

Re: Vyklapecka

Příspěvek Fery »

Já to taky nemyslel ve zlým. Ta helma je prostě mimo moje finanční možnosti, ona i ta motorka...Kdyby mi ji doslova nevnutil příbuznej, kterýmu ji pořád splácím, tak ještě nejspíš jezdím na MZ. Jsem hrozně šťastnej, že můžu sedlat takovej stroj a užívám si to. Ale z mizernýho dělnickýho platu po srážkách alimentů a nacpání peněz do starýho baráku si fakt nemůžu dovolit nijak vyskakovat. Proto jezdím kolem komína a mám přilbu za 1500....Bohužel.
Ale jezdím a to je hlavní......... :dance :dance :dance
Soren
Přítel klubu

Re: Vyklapecka

Příspěvek Soren »

ale zase máš ji a je lepší jak skořepinka
Berda
Přítel klubu

Re: Vyklapecka

Příspěvek Berda »

Souhlasim.:)
Život začíná, když děti odejdou z domu a chcípne pes.
Všude dobře, tak co doma.
Patejl
VROC SK

Re: Vyklapecka

Příspěvek Patejl »

neboj Fery to jednou přijde, já taky pár let čekal a když jsem se dočkal tak jsem bral co možná to nejlepší
Jen idiot dělá jednu a tu samou věc stále stejně, a očekává jiné výsledky.
Fery

Re: Vyklapecka

Příspěvek Fery »

Dík, vidím to stejně....jen co se mi otelí ten druhej pilíř.....:D
Patejl píše:neboj Fery to jednou přijde, já taky pár let čekal a když jsem se dočkal tak jsem bral co možná to nejlepší
Postman

Re: Vyklapecka

Příspěvek Postman »

Ferdo, tak zkus tuto. Jak budou na stáncích dostupné materiály, jdi do toho...........
 
19338_melounhelma.jpg
Fery píše:Dík, vidím to stejně....jen co se mi otelí ten druhej pilíř.....:D
Patejl píše:neboj Fery to jednou přijde, já taky pár let čekal a když jsem se dočkal tak jsem bral co možná to nejlepší
Odpovědět