Komunikace mezi jezdci

Tipy a triky nejen k motorkám
Martin
Officer

Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Martin »

Chtěl bych tu napsat něco o komunikačním zařízení Easy Talkie R4. Vloni jsme s Majkym chtěli vyřešit vzájemnou komunikaci za jízdy a vzhledem k tomu, že se klasická vysílačka se sluchátkama a mic neosvědčila, začali jsme hledat. Nakonec na doporučení Polyho jsme zvolili Easy Talkie R4 - sada pro dvě helmy.
A udělali jsme dobře. Otestovali jsme ji při jízdě v Alpách, kde jsme strávili denně cca 10 hodin na cestách. Interkom fungoval absolutně skvěle!!! Slyšitelnost k nerozeznání od telefonování doma v obýváku. Samozřejmě nad rychlost 120 km/h nebylo už tak dobře rozumnět.
Tento interkom dokáže připojit max. 4 jezdce, telefon přes bluetooth nebo audio přes kabel. Muziku mám nahranou v telefonu, takže neřeším další zařízení na moto. Rádio je v telefonu taky, takže bez problému.
Tato hračka pro dva jezdce stojí cca 4100,- Kč, což je oproti jiným zařízením super cena. Další výhodou je, že ovládání je na rukojeti, tzn. nemusím nikde hrabat po helmě, abych si přepnul na Frantu nebo Pepu. Takže větší bezpečnost. Další důležitá věc je, že mi nikde nečouhají žádné dráty......
Zkrátka, pokud někdo plánujete koupit něco takového, tak rozhodně doporučuju Easy Talkie R4. Jednak to máme vyzkoušeno, jednak když se nás někde sleze víc, tak mezi sebou můžeme komunikovat a vše za dobrou cenu. Kupoval jsem to ve Zlíně TADY  Nové okno
Hlavně v klidu ....
Postman

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Postman »

Jakýsi ovládátko k intercomu jsem zahlídl na Berdovo řiditách. Taky ma toho vašeho intercoma ?? stejná značka ,?
Kurňa, ale furt si s někým prndat za jízdy, není to vopruz ?? já raděj klid. Muziku ok, ale sledovat tok myšlenek a hovoru, ........ Jak to jde dohromady ??
Martin
Officer

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Martin »

Samozřejmě pořád nežvaníš, ale můžu zodpovědně říct, že jsem si ty Alpy užil daleko víc když jsme si povídali. Myslím to, že hned sdílíš svoje pocity z jízdy, z přírody atd. A taky je to dobré při předjíždění, v serpentinách apod....
Myslím, že si to Berda pořídil taky, aby byl s námi ve spojení.
Hlavně v klidu ....
Dante
Přítel klubu

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Dante »

Mam vyzkouseny podobny typ, ale bez ovladani na riditkach a je to super.
Znate Polyho, hubu nezavre, takze o zabavu je postarano.
A hlavne, zdarma jazykove lekce slovenciny. :)

Ale jak rika Martin - uplne jinak si tu cestu uzijete a navic kolikrat vas ten druhy upozorni na nejaky zajimavy detail (napr polonaha stoparka), ktery byste treba uplne prehledli.
Doba je zlá a lidi sou špatný
Soren
Přítel klubu

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Soren »

to se nedá přehlédnout ale příroda je příroda
Dante
Přítel klubu

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Dante »

Jasne Soren, ale ja jako gay spis obdivuji prirodu.
Naopak Poly jako horkokrevny SlovenskoČesky Polák kouka jen a jen po zenskych.
Takze on upozornuje mne na zenske a ja jeho na prirodni krasy.
soren píše:to se nedá přehlédnout ale příroda je příroda
Doba je zlá a lidi sou špatný
Postman

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Postman »

Jo jo, zrovna ty.
Viděl jsem na Gardě, jak jsi se zvedal na motorce a rostl ti krk, když jsme nakukovali na pláž přes zídky a keře, na ty obnažený odvážený rekreantky u vody. Je spousta věcí, co musíme Bei naprášit. ................ :D
Dante píše:Jasne Soren, ale ja jako gay spis obdivuji prirodu.
Naopak Poly jako horkokrevny SlovenskoČesky Polák kouka jen a jen po zenskych.
Takze on upozornuje mne na zenske a ja jeho na prirodni krasy.
soren píše:to se nedá přehlédnout ale příroda je příroda
Dante
Přítel klubu

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Dante »

Admin, ADMIN !!! Kde je kdyz ho clovek potrebuje !!!!!????
:D
Postman píše:Jo jo, zrovna ty.
Viděl jsem na Gardě, jak jsi se zvedal na motorce a rostl ti krk, když jsme nakukovali na pláž přes zídky a keře, na ty obnažený odvážený rekreantky u vody. Je spousta věcí, co musíme Bei naprášit. ................ :D
Dante píše:Jasne Soren, ale ja jako gay spis obdivuji prirodu.
Naopak Poly jako horkokrevny SlovenskoČesky Polák kouka jen a jen po zenskych.
Takze on upozornuje mne na zenske a ja jeho na prirodni krasy.
Doba je zlá a lidi sou špatný
Drobec
Vulcan Rider

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Drobec »

Ja mám Scala Rider G2 ale toto je moc zaujímavé lebo potrebujem kúpiť aj manželke a SCALA je podstatne drahšia asi sa na to pozriem lepšie. :yes
VN2000
Postman

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Postman »

Peťo, tak naprosto vážně a kamarádsky.
vy s manželkou žádnou komunikaci nepotřebujete. Stačí, když jí aplikuješ do helmy pouze reproduktorky, protože ty seš tak ukecanej, že zpětná vazba k tobě by asi nebyla možná.
Tudíž mikrofon pro ni je naprosto zbytečnej.
Kup ji kladivko do ruky, aby tě mohla jebnout do helmy, když ti chce něco říct a upozornit na nějakou tu krásu přírody nebo to, že se jí chce čůrat. ....................... :D :D :D



Drobec píše:Ja mám Scala Rider G2 ale toto je moc zaujímavé lebo potrebujem kúpiť aj manželke a SCALA je podstatne drahšia asi sa na to pozriem lepšie. :yes
Postman

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Postman »

Jo a vyměň si Avatara.
Protože ti, kdo tě neznají a nesetkali se s tebou, by si mohli myslet, že máš tak 140 kilo.
Jenže my, co jsme se s tebou setkali osobně víme, že jsi normální, konfekční, 90 kilový švihák... :wasntme :wasntme :wasntme

Drobec píše:Ja mám Scala Rider G2 ale toto je moc zaujímavé lebo potrebujem kúpiť aj manželke a SCALA je podstatne drahšia asi sa na to pozriem lepšie. :yes
Martin
Officer

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Martin »

Marťasu, tvoje poslední dva příspěvky mě složily na zem :D :D :D :D :D
Hlavně v klidu ....
Oldáno
Přítel klubu

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Oldáno »

Taky mě to pobavilo :D
Drobec
Vulcan Rider

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Drobec »

:D :D :D :hand


[quote="Postman"]Peťo, tak naprosto vážně a kamarádsky.
vy s manželkou žádnou komunikaci nepotřebujete. Stačí, když jí aplikuješ do helmy pouze reproduktorky, protože ty seš tak ukecanej, že zpětná vazba k tobě by asi nebyla možná.
Tudíž mikrofon pro ni je naprosto zbytečnej.
Kup ji kladivko do ruky, aby tě mohla jebnout do helmy, když ti chce něco říct a upozornit na nějakou tu krásu přírody nebo to, že se jí chce čůrat. .......................
VN2000
Drobec
Vulcan Rider

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Drobec »

Bratu vymením určite lebo tých 140 je málo ja mám 150 :D :D :D :D




[quote="Postman"]Jo a vyměň si Avatara.
Protože ti, kdo tě neznají a nesetkali se s tebou, by si mohli myslet, že máš tak 140 kilo.
Jenže my, co jsme se s tebou setkali osobně víme, že jsi normální, konfekční, 90 kilový švihák...
VN2000
Odpovědět