Komunikace mezi jezdci

Tipy a triky nejen k motorkám
Postman

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Postman »

Ještě mě zajímá téma "hlučnost helmy". mám Sharka a když tomu dám kotlík, tak je v ní dost hlučno. nevím, jestli to jsou nějaké turbulence na helmě, výčnělky čí jiné, ale nemám představu, jak pak je slyšet komunikace, mluvená řeč, či hudba.
zatím pro mě nejlepší byly špuntíky do uší pod kokoshelmu. v Sharkovi mě to kuwa tlačí do bubínků.................
má někdo helmu, kde je ticho jako v kostele ???
i když se Sharkem jsem nesmírně spokojen co do užitkovosti.
prosím názory kdo co ví a má zkušenosti.
Petr
Admin

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Petr »

Jaká značka a typ ?
Jarda píše:My jsme si s Jitkou koupily nové vyklápěčky s clonou proti slunci a s interkomem. Takže pokec mezi s sebou, rádio přehrávač. Kopl jsem to na palici a šel se ven projít. Vypadal jsem jako blbec, ale z baráku to dosáhlo přes další dva domy na cca 150 m??? Takže ve volném prostoru více. Ale sedíme za s sebou, takže není co řešit. Uvidíme při jízdě - vydrží 8 hodin .
Bart

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Bart »

Pošťáčku ,já si koupil sluchátka nalepovací do helmy. Jsou plochá ,tudíž netlačí . Ano není to jako sluchátka , co se týká hlasitosti , ovšem je třeba vědět co se děje i kolem mne, že? no a cena ? :D :D :D 340,-Kč :D :D
Martin
Officer

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Martin »

Mám již několik let a můžu doporučit. Výdrž baterky v pohodě 8 hodin v aktivním režimu (pokec, hudba).
Golden Eagle píše:Já si chci pořídit něco trochu jiného a za jinou cenu, má to pár známích a bez problémů a má to obrovskou výhodu, ovladač na řídítka. Nikde nemusíš šmatlat po helmě a mačkat tlačítka metodou pokus omyl.

https://www.motovsem.cz/cz-detail-79220 ... helmy.html  Nové okno
Hlavně v klidu ....
Jarda

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Jarda »

LS2 s itermomem a sluchátky a mikrofonem přímo v helmě.
Hodně jsem hledal a místo 6 000,00 Kč za jednu jsem koupil pro Jitku za 5300 a pro mne za 4300,00
Embemito
VROC SK

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Embemito »

Tak ja mám Shark Evoline3 a intercom Sena 20s.
S tým Sharkom máš pravdu Martine, naozaj je dosť hlučná a je to dané konštrukciou. Mne veľmi vyhovuje, že sú to v podstate 2 typy prilieb v 1 a vyššia hlučnosť je daň práve za túto výhodu.
Čo sa týka Seny, nemá chybu. Môžeš si k nej dokúpiť aj ovládač na riadidlá a môže sa ovládať aj hlasom. Nepoužívam ale ani jedno ani druhé. Všetko dôležité sa na nej pohodlne ovláda rukou jedným veľkým otočným ovládačom...
Postman

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Postman »

tak ten wehement Interphone Tour, jsme pořídili ve Twinu. (dva v krabici)
v sobotu jsem to naimplantoval Koči do helmy (Shark)
je to naprosto SUPER. Má to i rádio (i když na prd) ale komunikace sqělá.
tech. parametry naprosto dokonalý. 20 hodin hovoru, (i když....) 1 000 hodin pohotovostního režimu. v krabici vlastní powerbanka.
jen se mi to nepodařilo spárovat s mým telefonem Nokia 6300. nevím proč. asi na to není dost chytrej. je to obyč tlačítkáč.
Koči její Hudlawei se s tím popasoval hned. takže to má plně funkční.
ještě to prověřím na párovačku s mým oblíbeným GPS Garmin Zümo.

Jinak razím heslo: nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci...... Laciné 2x placené. :D :D :D
Charles
Vulcan Rider

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Charles »

Dobře jsi udělal předsedo. Na radio si Kockova stahne appku s tim ze vyřadí RDS a radio pujde lip. Ty si misto rádia s tvojim tel. budes muset jen zpívat :) :)
Postman

Re: Komunikace mezi jezdci

Příspěvek Postman »

tak dneska jsme to doladili všechno.
podařilo se mi napíchnout Nokiu, Garmina.
tak to funguje jak máslo.
hudba z navigace, telefon se snaží.
ještě otestovat za jízdy. :yes :yes :yes
Odpovědět