Pojištění

Tipy a triky nejen k motorkám
Ivory
Vulcan Rider

Pojištění

Příspěvek Ivory »

Vážení přátelé, právě jsem se trochu hrabal v pojistkách a dělal si před sezónou rekapitulace pojistek - a docela jsem se podivil... Zajímalo by mne, u koho máte pojištěného svého miláčka a kolik za tu pojistku platíte... Já za loňský rok platil u Kooperativy cca 1600,- Kč a říkal jsem si, že je to celkem slušná cena, a proto jsem s hrůzou na různých porovnávacích stránkách ověřoval, že levnější pojistku asi neseženu... Dokonce i když mi volali různí experti od epojištění, ipojištění a bůh ví kdo ještě... Musím říci, že poměrně s hrůzou jsem čekal na novou složenku od Kooperativy. Už nečekám. A mám z nich celkem prdel... Nějakou záhadou jsem se dostal na stránky Allianz a.s. pojišťovny a světe div se - po vyplnění všech požadovaných údajů a ověření beznehodovosti na ČKP na mne Allianzka vybafla s cifrou 1080,- Kč!!! Málem jsem se poroučel pod stůl - zvláště když tento úspěch byl korunován doběhem jistého kanaďana do cíle olympijského biatlonového sprintu, kde Soukup vybojoval fantastický bronz... Tolik štěstí najednou mne málem dostalo. Neváhal jsem, a protáhl jsem Allianzkou i svou Astřičku - a světe div se - z původní ceny 2601,- Kč ( a nabídkou na snížení na 2102,- pro příští rok) jsem se ve stejném plnění dostal na 1594,- Kč. Vzhledem k tomu, že autem teď jezdím jen sem tam do Plzně, tak můj další postup byl zcela jasný... :P
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Oldbajker

Re: Pojištění

Příspěvek Oldbajker »

to se divím, alianzka bývala docela drahá. pojištění jsem dělal a i občas ještě dělám. Měl jsem smlouvu i s nima, ale pro ceny je nikdo nechtěl. dělal jsem a dělám generali, ale to neznamená, že je chci prosazovat :D
Život je smrtelná nemoc, která se přenáší pohlavním stykem
Ivory
Vulcan Rider

Re: Pojištění

Příspěvek Ivory »

Já do pojištění nedělám vůbec a slyšel jsem o Allianz to samé. Proto mne to docela šoklo a proto jsem to sem taky dal... Protože ten litr se mi fakt zdá docela fajn... :P
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Oldbajker

Re: Pojištění

Příspěvek Oldbajker »

asi šli do sebe a dostali rozum, tenkrát jsem jim to marně vysvětloval. Ale už je to tak 8 let
Život je smrtelná nemoc, která se přenáší pohlavním stykem
Timekiller

Re: Pojištění

Příspěvek Timekiller »

Pridam svou trosku do mlyna. Aktualne jsem rusil svou pojistku u Cesky pojistovny a tam jsem mel 1992 ,- na 485cc enko. No a minuly tyden jsem si tukl epojisteni vyplnil sve a vulkanove udaje a plivlo mi to do obliceje cenu neco kolem 4000,-. Presne si to nepamatuju, protoze ta cena byla astronomicka a u hasicske pojistovny (nic proti, ale slysel jsem to prvne :) ). Je to blba kombinace Prahy, veku a kdo vi ceho jeste... budu shanet dal :call :cash
Nejsem motorkář, ale miluju motorky a jízdu na nich
Petimir

Re: Pojištění

Příspěvek Petimir »

Já mám podobnou zkušenost s Axou kde sem měl auto (1,6 HDI) jako máš s tou původní pojišťovnou. Fakt mě dost naštvali, protože každej rok posílali složenky a ještě u toho stačili navyšovat a vůbec jim to nebylo blbý. Pak mi jednou volal týpek z epojištění a nabídl mi něco, což mě pak přimělo se porozhlédnout i jinde a z 3300 Kč sem se dostal na 1900 Kč u Slavie. Jsem z Prahy - a tady ty pojistky sou dražší než třeba v okresním městě kvůli nehodovosti, takže 1900 Kč pořád velmi slušný...Prý ta Slavia nic moc, ale říkal sem si, že to zkousnu. No ale s moto sem moc velkej kauf neudělal bo ji mám od ledna a žádnej bezeškodní průběh. Ta tisícovka za moto co píšeš znamená dlouhej bezeškodní průběh, ne? To je ale velmi slušná cena. Jo jo. To udělá radost :nod
Hlavně žádnou paniku...
Ivory
Vulcan Rider

Re: Pojištění

Příspěvek Ivory »

No, zkus se mrknout na Allianz.cz - nevím jak a proč, ale do motorky ti započítají i měsíce z auta. Aspoň mě to podle toho hodilo cenu...
Petimir píše:Já mám podobnou zkušenost s Axou kde sem měl auto (1,6 HDI) jako máš s tou původní pojišťovnou. Fakt mě dost naštvali, protože každej rok posílali složenky a ještě u toho stačili navyšovat a vůbec jim to nebylo blbý. Pak mi jednou volal týpek z epojištění a nabídl mi něco, což mě pak přimělo se porozhlédnout i jinde a z 3300 Kč sem se dostal na 1900 Kč u Slavie. Jsem z Prahy - a tady ty pojistky sou dražší než třeba v okresním městě kvůli nehodovosti, takže 1900 Kč pořád velmi slušný...Prý ta Slavia nic moc, ale říkal sem si, že to zkousnu. No ale s moto sem moc velkej kauf neudělal bo ji mám od ledna a žádnej bezeškodní průběh. Ta tisícovka za moto co píšeš znamená dlouhej bezeškodní průběh, ne? To je ale velmi slušná cena. Jo jo. To udělá radost :nod
Rachot výfuku a vítr ve vlasech... kdo okusil chápe - kdo ne - nikdy nepochopí...
Kawasaki VN 1500 Fi Nomad (2004)
Bart

Re: Pojištění

Příspěvek Bart »

Tak to já chlapci platím 807,-ročně :) ,kdyby někdo chtěl levnější pojištění, dejte vědět .. hodím vám tel. na známého :)
Charles
Vulcan Rider

Re: Pojištění

Příspěvek Charles »

Ja to ma za 1150 kč
Bart

Re: Pojištění

Příspěvek Bart »

Charles píše:Ja to ma za 1150 kč
To je dobrá cena :yes
Rob

Re: Pojištění

Příspěvek Rob »

Já 1600 bez bonusů
Don Carlos
President

Re: Pojištění

Příspěvek Don Carlos »

Čím menší obsah tím menší pojistka...
Charles
Vulcan Rider

Re: Pojištění

Příspěvek Charles »

JJ Done ale ja mám 1500 ne 800
Don Carlos píše:Čím menší obsah tím menší pojistka...
Bart

Re: Pojištění

Příspěvek Bart »

Chlapci ,jen vás chci upozornit a hlavně ty kteří mají pojistky již déle, že se nově pojistné vypočítává z KW ne z obsahu, tudíž se může stát, že můžete mnohé korunky ušetřit a pak koupit o nějaký litřík benzínu víc :yes ,já platil za GSR 600 - 73Kw - 2300,-tolarů a ted VN 800 od Charlese 41KW - 800,- :)
Míca
Přítel klubu

Re: Pojištění

Příspěvek Míca »

Za VN 2000, 76 kw - 968 kč, ale možná mi dali slevu, protože bourám jenom třikrát ročně.
Odpovědět