Vypínání směrovek

Vše co se týká našich strojů
Odpovědět
SašaHK

Vypínání směrovek

Příspěvek SašaHK »

Ahoj,
obracím se na zdejší odborníky s následujícím dotazem. VN 1600 jezdím od června a znovu jsem byl překvapen. Po odbočení jsem zapomněl vypnout hne blinkr a po chvíli jsem zjistil, že nebliká. Zaměřil jsem se na to a s údivem jsem zaregistroval, že se to automaticky vypíná. Je to možné? pokud ano, tak by mě moc zajímalo, pokud to víte, na jakém principu to pracuje. Jinak funkce je to skvělá, ale ještě jsem se s tím nesetkal.
Předem moc díky za reakce.
Káča

Re: Vypínání směrovek

Příspěvek Káča »

Ano má to vypínač směrovek,bliká to asi deset sekund a pak to samo vypne,já mám patnáctku a dělá to totéž,princip neznám.
Nunymaster

Re: Vypínání směrovek

Příspěvek Nunymaster »

Já mám 1500 a nemám tuhle funkci , pořád na mně někdo bliká že mám zaplej blinkr , čili mně by se hodila... :D :D
Majitelé motocyklů HD tvrdí že na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek..... no a pak přišli Japonci a postavili z té hromady trubek první motocykl Vulkán aby se na tom dalo jezdit... :-)
Míca
Přítel klubu

Re: Vypínání směrovek

Příspěvek Míca »

Nuny, tak si kup tohle : ONEAL Smart Turn System :yes
Smart Turn System je chytrý systém automatického vypínání blinkrů. Díky nejpokročilejší technologii již nikdy nezapomenete vypnout blinkr, vyhnete se tak nebezpečným situacím a budete jezdit bezpečněji. Smart Turn System neustále sleduje, zpracovává a ukládá informace o stavu vozidla, poloze a pohybu. Čidla každou sekundu vysílají 300 různých údajů o náklonu, směru, vibracích, zrychlení. Jediný systém, který je opravdu SMART, průběžně monitoruje pohyb motocyklu a díky chytrému algoritmu dokáže správně rozpoznat manévr a přesně určit okamžik pro vypnutí blinkru, ať už se jedná o křižovatku, kruhový objezd, předjíždění nebo změnu jízdního pruhu. Smart Turn System je kompatibilní s cca 85% motocyklů na trhu, vybavených mechanickým přepínačem blinkrů s aretací. Ať už se jedná o značky Honda, Yamaha, Kawasaki, Triumph nebo různé, na našem trhu nové, asijské motocykly nebo skútry. V případě pochybností ohledně kompatibility s vaším strojem nás kontaktujte na info@ridehard.cz. Montážní a demo videa naleznete na kanálu youtube zde: https://www.youtube.com/channel/UCvZLnQ ... LMlfnbWWKQ  Nové okno

Nunymaster píše:Já mám 1500 a nemám tuhle funkci , pořád na mně někdo bliká že mám zaplej blinkr , čili mně by se hodila... :D :D
Globus

Re: Vypínání směrovek

Příspěvek Globus »

Jo, můj vypíná taky. Neznám výbavu tvého vulkána, ale zkus zkontrolovat žárovky. Jestli nemáš nějaké ledky. Já jsem se tam snažil nacpat ledky, jedno jestli s odporem nebo bez a vypínání začalo zlobit. Zkoušel jsem bez odporu a blikali rychle, jasné upozornění na vadnou žárovku. Tedy jsem přidal odpor a blikali ve správném intervalu. Jenomže po vypnutí se rozblikali rychle a nešli vypnout vůbec. Pak jsem zkusil ledky s homologací a opakoval se druhý popisovaný problém. Nedokázal jsem to vyřešit a vrátil obyčejné žárovky s vláknem.
Bohužel, protože ty ledky svítí mnohem líp a "rychleji".
Rivet

Re: Vypínání směrovek

Příspěvek Rivet »

U HD reaguje blinkr na náklon motorky a je to dost citlivé. Nevím, jak to dělá Vulcan, ale mechanismus je vastně u HD velmi jednoduchý. Bohužel na to taky často zapomínám a problikám se občas dost daleko. Ale bylo to často tím, že jsme místo poloha doprostřed dal páčku na druhou stranu. Až po roce a půl jsem zjistil, že čudlík na tom přepínači není světelná houkačka, ale vypínání blinkru. Ego motorkáře na bod mrazu, ale výrazně jsem zvýšil od té doby bezpečnost provozu. Petr
Toruk
Secretary

Re: Vypínání směrovek

Příspěvek Toruk »

Celý život se učíme a poznáváme 😁👍
Odpovědět