vn 1500 vaří a hází olej

Vše co se týká našich strojů
Odpovědět
Jaroslav Bien

vn 1500 vaří a hází olej

Příspěvek Jaroslav Bien »

Zdravim přátelé, mám problém, včera jsem vzal motorku (Kawasaki vn1500 classic tourer, r.v. 1998) na projížďku a když jsem dojel do místa srazu, cca 50 km, tak z expanzky lítala voda ven a vařila. CHladič byl sice teplý, ale větrák zapínal jen sporadicky, takže si myslim, že v motoru byla voda daleko teplejší než v chladiči, což by odpovídalo špatnému termostatu, nebo vodní pumpa nestačí točit vodu. Nesetkal se s tim někdo z vás? A druhá věc, že po tomhle úkazu jsem jel domu asi na desetkrát, vždycky zastavil, nechal vychladnout, dolít vodu a takhle až dom. Když jsem přijel dom, tak hladina byla ok, a motka nevařila, ale všiml jsem si, že na zadním válci na pravo, jak jsou rozvody a svíčka v komínku, tak že je ten komínek plnej oleje. vyndal jsem svíčku a zjistil, že v tom komínku na spodní straně je vyvrtaná dírka a odtud se asi dere olej ven, tak jsem to otřel a zadělal svíčku zpět a natočil moto, a sucho. Takže si myslim, že olej to tamtudy tlačí ven, jen když je to asi přehřátý. Netušim, nač tam ta dirka je. Chci se zeptat, jestli s tim nemáte někdo zkušenosti a co by to mohlo být? Napadlo mě jen těsnění pod hlavou, a nebo hlava, ale opravdu netušim co s tim.
Nunymaster

Re: vn 1500 vaří a hází olej

Příspěvek Nunymaster »

Rád bych příteli pomohl , bohužel nejsem technickej tip , pokud tady kluci nevědí tak se skus zeptat tady : http://www.motorkari.cz/motokatalog/kaw ... -1500.html  Nové okno dole pod technickým popisem je diskuze...víc bohužel nesvedu...doufám že to bude v pořádku a bude ti sloužit... :yes :yes
Majitelé motocyklů HD tvrdí že na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek..... no a pak přišli Japonci a postavili z té hromady trubek první motocykl Vulkán aby se na tom dalo jezdit... :-)
Nunymaster

Re: vn 1500 vaří a hází olej

Příspěvek Nunymaster »

Jo a je tam i ke stažení manuál , pokud ho nemáš , je sice v angličtině ale dost ti to řekne a zbytek nějak přelouskáš... :) :yes :yes
Majitelé motocyklů HD tvrdí že na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek..... no a pak přišli Japonci a postavili z té hromady trubek první motocykl Vulkán aby se na tom dalo jezdit... :-)
Martin
Officer

Re: vn 1500 vaří a hází olej

Příspěvek Martin »

S tím vařením se mi to stalo taky. Ve Slovinsku. Nějak jsem doskákal pak domů a byla to prkotina. Kontakt na spínání vrtule u chladiče byl zaoxidovaný. Při nějakém dešti se mi tam dostala voda a ventilátor někdy jel a někdy nejel. později spíše nejel. Zkus to zkontrolovat.
Hlavně v klidu ....
Jaroslav Bien

Re: vn 1500 vaří a hází olej

Příspěvek Jaroslav Bien »

Zdravim Vás přátelé, tak po delší době už mám motorku doma, měsíc a půl byla v servisu a závada byla, zkroucená hlava a těsnění pod hlavou KO, Dál se udělaly rozvody a spojka, motorka už je v pořádku.
Nunymaster

Re: vn 1500 vaří a hází olej

Příspěvek Nunymaster »

Tak to je dobře teď už bude jako nová , doufám že o to víc teď budeš jezdit a budeš v pohodě... hodně km a kolama na zemi... :yes :yes
Majitelé motocyklů HD tvrdí že na počátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek..... no a pak přišli Japonci a postavili z té hromady trubek první motocykl Vulkán aby se na tom dalo jezdit... :-)
Odpovědět