Výfuky VN900

Vše co se týká našich strojů
Jusby

Výfuky VN900

Příspěvek Jusby »

Máte někdo zkušenost s navrtáním destiček v tlumičích výfuků?
Na světlech jsem potkal kolegu, měl ty destičky v tlumičích navrtané, stihli jsme prohodit jen pár vět. Měl vrtnutých 5 děr, cca 6mm. Co to bylo za mašinu nevím, starší chopper :O , výfuky měl na obou stranách. Zvuk nic moc. A že mu tam cinkají nýtky, ale ty díry chce zvětšit.
Tak než něco ,,zvrtám" se radši ptám co vy na tu ptákovinu?





Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých"
Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých".
Delaney
Vulcan Rider

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Delaney »

Slyšel jsem vn 900 s vrtanou koncovkou a nic moc, osobně bych do toho tímto způsobem nešel.
Vzájemná úcta a respekt.
Jusby

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Jusby »

Pamatuješ si Delaney, kolik bylo děr a jaký měly průměr?
Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých".
Delaney
Vulcan Rider

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Delaney »

3 nebo 4, průměr cca 5mm. Je třeba dlouhý vrták, ta přepážka je dost daleko od konce, to co je vidět je pouze krytka. Víc nevím, ale fakt mě ten zvuk nenadchnul.
Doporučuji pročíst příspěvky na toto téma.
Vzájemná úcta a respekt.
Míca
Přítel klubu

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Míca »

U VN 900 je motor řízený, tak řídící jednotka si s nějakými dírami poradí, ale jen s vyvrtanými dírami v koncovce moc spokojený nebudeš. U originál výfuku se nesmí porušit první přepážka, která vrací plyny zpět, jinak je to jedno.
Jusby

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Jusby »

Díky za info i názory. Nápad uložím k ledu.
Zatím nechci úplně brutální zvuk, to bych musel nasadit laďáky. Chtěl bych jen o trochu hrubší a hlasitější zvuk, ale abych na delší cesty za hranice mohl ty díry ucpat, např. samořezkami. ?
Policajti venku to je téma na další vlákno.
Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých".
Jusby

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Jusby »

Nevěděl jsem jak vypadají střeva. Teď už je to jasný.

https://www.youtube.com/watch?v=5YTaBOBDLTQ  Nové okno
https://www.youtube.com/watch?v=hKd5a2u6wgs  Nové okno

Jak se k ,, laďákům ", nebo k takhle ,, upraveným " výfukům staví policajti v zahraničí? Mohli by mi i zakázat další jízdu, poslat do servisu apod. :O
Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých".
Jusby

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Jusby »

Ještě měření hlučnosti na parkovišti.

https://www.youtube.com/watch?v=jwwzLJderm0  Nové okno
Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých".
Míca
Přítel klubu

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Míca »

Můj názor - Nech si výfuky originál a nic s nimi nedělej, kdykoliv je můžeš dát zpět. Kup si jakékoliv koncovky, které se ti líbí a dovnitř dej trubku stejného průměru jako svody a do ní si udělej tlumivky, které ti o něco, tak asi o půl cm zmenší průměr a hlavně je nech přímo průchodové. Tlumivky se prodávají, tak je okopči podle doplňkových tlumivek a udělej si je na svou míru. Když necháš výfuky otevřené a jen o něco zeslabíš u konce průměr, tak se nic nestane a zmenšení průměru ti zvedne krouťák. Když jsou otevřené výfuky, měl by jsi tam dát KN filtr s větší průchodností vzduchu, protože když to jde rychleji ven, musí to jít rychleji dovnitř. Takhle si s tím řídící jednotka poradí, ale můžeš si nechat podle výfuků u někoho kdo má brzdu udělat palivovou mapu, ale k tomu musíš zakoupit power commander, cena okolo 10 tis.
V zahraničí bych moc strach neměl, protože jak to sleduji, tak většina motorkářů ze západní Evropy má otevřené výfuky. Myslím, že je to u nás přísnější, než ve zbytku Evropy, ale samozřejmě ti nezaručuji, že nemůžeš mít problém.
Jinak to měření na parkovišti, prý u nás nejde, kvůli tomu, že to bere hluk z okolí a musela by na to být odhlučněná místnost, ale tohle vím jen z doslechu.
Jusby

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Jusby »

Míco, díky za komentář. :wring :yes
Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých".
Šesťa
Vice President

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Šesťa »

Kašli na to. Kup si laďáky.
Jusby

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Jusby »

Šesťo, asi to tak nějak dopadne. Upřednostňuji radši ,,samo-domo". V garáži mám autogen, el.svářečku, ledacos si zmáknu, jen musím vědět jak.
Z policajtů venku mám zatím docela bobky. Takoví žabožrouti mě doprovodili na parkoviště, sebrali mi doklady a dva dny jsem tam vyčich. Motorkáře prý tolerují. ? Ale největší kreténi jsou belgáni a rakušáci. To je třída!
Z doslechu mám, že naše kluky zbuzerovali němčouři, že jejich mašiny neodpovídají německým předpisům, pak je doprovodili na naše hranice a ten doprovod si nechali tvrdě zaplatit. ?
Abych pak nemusel jako první volat do Chebu pro přívěs. :D
Moje motto: ,,Nesopti pro blbost druhých".
Beki
Officer

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Beki »

Ja vsegda gotov, jenom večer chlastám :D
EASY RIDE - EASY LIVE
marek

Re: Výfuky VN900

Příspěvek marek »

Ahoj,
nedávno jsem pořídil VN-ko 900 Classic a řeším to samé.

Pořídil sem si ještě jedny origo výfuky, že si z nich udělám laďáky, protože za prvé se mi k té motorce líbí nejvíc (rád bych zachoval původní vzhled) a za druhé mě baví , když si na tom spáchám něco sám a pak z toho člověk má dobrej pocit, když se dílo povede...

No a docela by mě zajímalo, zda někdo nakonec ty origo laufy kuchnul, jak moc a co to udělalo s motorkou (nějaká pocitová změna ve výkonu,krouťáku či jeho průběhu), nebo to nějak hlo se spotřebou, střílení do výfuk ap.???
Taky jestli to jinak nechal origo, nebo třeba dával KN filtr, vyřadil lambda sondu ap...

Je mi jasný, že tím člověk přijde o zpětný tlak ve výfuk.soustavě a čistě teoreticky by se mohlo přijít i o krouťák v nízkých otáčkách (prakticky dojde k ochuzení směsi), proto by mě to zajímalo co a jak.
Má to stříkačku, tak si myslím, že když to člověk nekuchne úplně radikálně (JAKO ŽE VŠECHNO VEN), ale jen udělá pár děr navíc a odstraní ty koncové záklopky, tak by si s tím měla stříkačka poradit a nic zásadního by se změnit nemělo...

Díky za postřehy.
Beki
Officer

Re: Výfuky VN900

Příspěvek Beki »

Marku. Jednak si dej fotku do profilu, a druhak vn900 u nás má pouze Delaney
EASY RIDE - EASY LIVE
Odpovědět